Close

O nas

Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki powstała w 2009 roku. Od początku istnienia podejmuje inicjatywy edukacyjne, szkoleniowe i kulturalne dla propagowania dialogu międzykulturowego oraz dziedzictwa kulturowego. Realizujemy działania z zakresu zarządzania wielokulturową szkołą, integracji cudzoziemców w Polsce, rozwoju zawodowego i osobistego dla osób z doświadczeniem migracji, edukacji międzykulturowej, współpracy międzynarodowej oraz wsparcia Polonii i Polaków za granicą. Prowadzimy również programy wspierające rozwój wolontariatu.

Współpracujemy z przedstawicielami biznesu, sektora publicznego, samorządowego i pozarządowego.   

Odbiorcami naszych działań są dzieci, młodzież, dorośli , w tym nauczyciele.

Zespół Fundacji

W skład zespołu Fundacji wchodzą psycholodzy społeczni i międzykulturowi, trenerzy biznesu i trenerzy międzykulturowi, specjaliści z zakresu stosunków międzynarodowych oraz marketingu kultury, doradcy zawodowi, nauczyciele języka polskiego jako obcego, osoby z doświadczeniem migracyjnym. Nasz zespół łączy w sobie teorię z praktyką.

Zarząd

Aleksandra Ośko

Trenerka, konsultantka międzykulturowa, koordynatorka projektów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty z obszaru międzykulturowości dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Absolwentka Akademii Mistrzów Treningu, gdzie doskonaliła swoje kompetencje trenerskie.Brała udział w szkoleniu Training of Intercultural Trainers w Jenie. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji międzykulturowej oraz treningi relokacyjne, wspierające osoby wyjeżdżające za granicę oraz obcokrajowców przyjeżdżających do Polski. Fundatorka i Prezeska Fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki. Autorka materiałów edukacyjnych dla dzieci z zakresu międzykulturowości. Z jej inicjatywy Warszawa od 2013 roku została miastem partnerskim projektu BraveKids.

Prywatnie – mama  Szymona i Kajtka, miłośniczka wegetariańskiego jedzenia i dobrej kawy o poranku wypitej nad dobrą książką, najchętniej podróżniczą. Uwielbia bycie w drodze, góry, podróże w bliższe i dalsze zakątki świata.

Michalina Jarmuż

Psycholog międzykulturowy, trenerka biznesu, konsultantka międzykulturowa. Superwizorka asystentów kulturowych w wielokulturowych szkołach. Absolwentka psychologi i stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Akademii SET. Od roku 2006 autorka i realizatorka projektów poświęconych kształtowaniu kompetencji międzykulturowych,adresowanych do Polaków, reemigrantów, mniejszości etnicznych i narodowych oraz do obcokrajowców mieszkających w Polsce. Członkini zarządu FŚnWR, w której pracuje od 2010 roku. Autorka i koordynatorka projektów z zakresu adaptacji kulturowej, reemigracji, edukacji w szkole wielokulturowej  oraz integracji cudzoziemców z Polsce. Autorka publikacji na temat zarządzania wielokulturowością w szkole oraz pracą z uczniem z doświadczeniem migracyjnym.  Prywatnie miłośniczka podróży, włoskiej kuchni, Picassa i kotów. Jej motto życiowe to “marzenia się spełniają” czego dowodem jest ukochana córka Judyta.

Zespół

Zespół