Close

28 września 2018

Warszawa to My – co nowego w projekcie?

Nasza Fundacja już po raz kolejny jest organizatorem wydarzeń artystycznych w ramach projektu Warszawa to My w Zespole Szkół Lauder – Morasha. We wrześniu odbyły się dwa koncerty.

Tym razem publiczność miała okazję zapoznać się z twórczością dwóch niezwykłych muzyków Mamadou Diouf i Bubą Badjie Kuyateh.

Mamadou Diouf to muzyk urodzony w Senegalu wszechstronny artysta, który wpisał swoją egzotykę do polskiej kultury na stałe, pod koniec lat 80’, biorąc udział w wielu inicjatywach.

Buba Badjie Kuyateh, pochodzący z Gambii wirtuoz harfy kora o dwudziestu jeden strunach, miłośnikom jazzu znany ze współpracy ze Stanisławem Soyką.

W ramach projektu od maja 2018 roku, odbywa się  cykl działań artystyczno edukacyjnych, który ma również charakter integracyjny – biorą w nim udział dzieci i młodzież z różnych środowisk – w tym: mniejszość żydowska, społeczność imigrancka, społeczność polska, a także warszawscy artyści migranci oraz seniorzy warszawscy. Wszystkie wydarzenia odbywają się na warszawskiej Woli.

Projekt „Warszaw to My” jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.